Biga’da Kurban Komisyonu Toplantısında vatandaşların kurban alım ve satış yeri, kurban kesim yerleri, kurban kesim ücretleri belirlendi.

Son Dakika: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde neler oluyor? Trafiğe kapatıldı! Son Dakika: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde neler oluyor? Trafiğe kapatıldı!

Kurban Bayramında ibadet maksadıyla kurban kesmek isteyen vatandaşların dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun bir şekilde kurbanlarını bizzat kesmeleri veya vekalet yoluyla kestirmelerine yardımcı olmak, kurban satış ve kesim yerlerini tespit etmek, gerekli usul ve esasları düzenlemek üzere "2024 Yılı Kurban Komisyonu" toplandı.

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu başkanlığında gerçekleşen toplantıya, İlçe Müftüsü Kemal Karadeniz, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca ve ilgili kurumların temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Komisyon, kurban alım ve satış yeri, kurban kesim yerleri, kurban kesim ücretleri, park, okul vb. kamusal alanlarda kurban kesimine izin verilmemesi, izinsiz ve uygun olmayan yerlerde kesim yapanlara uygulanacak yaptırımları kararlaştırdı.

Muhabir: Necmiye Tarlasüren