Çanakkale'nin tarımına ve çiftçilerine destek olmak amacıyla görevlerini yerine getiren ziraat odaları başkanları, Ankara'da düzenlenen TZOB Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen "Danışma Kurulu Toplantısı"nda bir araya geldi.

Biga Ziraat Odası Başkanı Güray Ergün başkanlığındaki Çanakkale Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu'na bağlı sekiz oda başkanı, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir araya geldi. Toplantıda, Çanakkale'nin tarımı ve çiftçilerinin karşılaştığı sorunlar masaya yatırıldı.

Çanakkale’de Beyaz Altın’ın sofraya uzanan yolculuğu başladı Çanakkale’de Beyaz Altın’ın sofraya uzanan yolculuğu başladı

Başkan Güray Ergün, "Çanakkale Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu'na bağlı sekiz odamızın başkanları olarak, Ankara'da gerçekleştirilen toplantıya katılarak, Çanakkale tarımının ve çiftçilerinin sorunlarını en yetkili ağızdan ilettik. Biga ve Çanakkale tarımı için çalışmalarımıza daha da büyük bir azim ve kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.

Çanakkale tarımına ve çiftçilerine dair yaşanan sıkıntıları Ankara'da ilgili mercilere ileten ziraat odaları başkanları, aynı gün içerisinde Çanakkale'ye dönerek, aldıkları bilgileri ve yapılacakları ilgili paydaşlarla paylaşacaklar.

Muhabir: Burcu Uçmaz