Yeniçiftlik İlkokulu/Ortaokulu, 08-09 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenleyeceği baba-çocuk kampıyla öğrencilerin fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimini desteklemeyi hedefliyor.

Yeniçiftlik İlkokulu/Ortaokulu, öğrencilerinin yaşam becerilerini geliştirmek ve aileleriyle kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla “Kampa Gelir Misin Baba?” etkinliği düzenliyor. 08-09 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleşecek olan kamp, okul bahçesinde birçok keyifli ve eğitici aktiviteye ev sahipliği yapacak.

Kamp etkinlikleri arasında “Kamp Ateşi Sohbetleri”, “Masallarla Afet Eğitimi”, “Baba-Çocuk Kamp Oyunları”, “Marshmallow Partisi”, “Ateş Başı Klarnet-Darbuka-Gitar Dinletisi”, “Kamp Bileklikleri Yapımı”, “Mangal Keyfi”, “Karaoke” ve “Sessiz Film” gibi çeşitli aktiviteler yer alacak.

Yeniçiftlik İlkokulu/Ortaokulu Müdür Yardımcısı Emel Çimen, kamp hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Bütün yollar babama çıkar. Kampa Gelir Misin Baba? Kamp toplaşmasına hazır mısınız? Biz bütün köy ahalisi hazırız. Yeniciftlik İlkokulu/Ortaokulu olarak, öğrencilerimizin fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimlerini sağlayacak ve onların yaşam becerilerini destekleyecek etkinlikler düzenlemeyi önemsiyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizle ve babalarımızla, Yaşam Becerileri Kampı için okulumuzun ormanındayız.”

YKS’de ilk 5.000’e giren Bigalı öğrencilere davet YKS’de ilk 5.000’e giren Bigalı öğrencilere davet

Çimen, kampın amacını şu sözlerle özetledi: “Öğrencilerimiz doğa yürüyüşü, oyunlar, kamp ateşi, kamp kurma, birlikte hareket etme, izcilikle tanışma ve doğayı koruma açısından faydalı deneyimler kazanacaklar. İlk defa uygulanacak olan 'Hikayelerle ve Oyunlarla Afete Hazırlık' etkinlikleri çerçevesinde Eğitmen Ercan Pehlivan çocuklarla eğitim sürecinde yanımızda yer alacak. Özgürce, açıkça bolca seveceğiz her şeyi. Ne kadar sevgi paylaşırsanız, o kadar çok sevginiz olur. Biliriz. Hadiii o zaman kamp zamanı.”

Bu anlamlı etkinlikte çocuklar hem doğayla iç içe olacak hem de babalarıyla birlikte unutulmaz anılar biriktirecekler. Yeniçiftlik İlkokulu/Ortaokulu’nun bu girişimi, köy halkı tarafından büyük bir heyecan ve katılımla karşılanıyor.

Muhabir: Bahar Karakurt