Son Dakika: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde neler oluyor? Trafiğe kapatıldı! Son Dakika: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde neler oluyor? Trafiğe kapatıldı!

Çanakkale'de Gökçalı yangını kontrol altına alınırken bir başka yerde daha yangın başladı.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada "05.06.2024 tarihinde saat 15:28’de Kuşaklıca Yangın Gözetleme Kulesi’nden bildirilen Türkmenli Köyü civarında ziraat alanından duman yükseldiği ihbarı üzerine ekiplerimiz derhal yangın mahalline sevk edilmiştir. İlk müdahale saat 15:36’da yer ekiplerimizce yapılmıştır.Yangının anız tarlalarında rüzgarın etkisi ile hızla yayılma eğilimi göstermesi ve orman alanına sirayet etmesi üzerine yer ekiplerimize destek amacı ile derhal Dardanos’ta konuşlu yangın söndürme helikopteri ve Çanakkale ve Edremit’te konuşlu uçaklarımız yangın mahalline hareket ettirilmiştir. Yangını kontrol altına alma çalışmalarımız ekiplerimizin yoğun ve etkin müdahalesi ile devam etmektedir.”

YANGINA MÜDAHALE EDEN UNSURLAR

 İlk Müdahale Aracı: 2 Helikopter: 1 Arazöz: 8 Uçak: 4 Su İkmal Aracı: 2 Hizmet Aracı: 6 Dozer: Treyler Teknik Personel: 6 Belediye İtfaiyesi 1 Toplam Personel: 78 Diğer Kurum İmkanları: 2

Kaynak: Haber Merkezi