Biga İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri, Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Bakacak Ortaokulu öğrencilerine yönelik bir etkinlik düzenledi. Öğrencilere trafik kuralları ve güvenliği konularında bilgilendirme yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması, karayollarını kullananların trafik kurallarına uymaları yönündeki farkındalığının artırılması amacıyla bu sene “Hayatla Yarışılmaz” mottosuyla kutlanan trafik haftası kapsamında Bakacak Ortaokulu öğrencileri bilgilendirildi.

Etkinlikte öğrencilere genel trafik kuralları, okul servislerinde inme ve binme kuralları, bisiklet kullanımı kuralları, araçlarda emniyet kemeri kullanımının önemi gibi konularda eğitim verildi. Ayrıca, trafikte görünürlük ve yaya geçitlerinde doğru hareket etme konuları da öğrencilere aktarıldı. Özellikle okul çevresindeki trafikte dikkatli olmanın ve kurallara uymak suretiyle güvenli bir şekilde yolculuk etmenin önemi vurgulandı. Biga  İlçe Jandarma Komutanlığı yetkilileri, bu tür etkinliklerin öğrencilerin trafik bilincini artırmak adına önemli olduğunu belirtirken, öğrencilerin trafik kurallarına uyum sağlamalarının trafik kazalarını önlemede büyük bir etken olduğunu ifade etti.

Çanakkale’de Beyaz Altın’ın sofraya uzanan yolculuğu başladı Çanakkale’de Beyaz Altın’ın sofraya uzanan yolculuğu başladı

Trafik Haftası’nda Biga’da öğrenciler bilgilendirildi Foto Galeri: Trafik Haftası’nda Biga’da öğrenciler bilgilendirildi

Muhabir: Gökçe Akkoç