Bugün sabah saatlerinde Biga ve Çanakkale'de başlayan sağanak yağışlar, Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine göre gün boyunca etkili olmaya devam edecek. Gece boyunca ve sabahın erken saatlerinde başlayan yağışlar, hava sıcaklıklarında da 6 derecelik bir düşüşe neden oldu.

Hava sıcaklığı 6 derece birden düştü 

Bugün itibariyle, kent merkeziyle birlikte tüm ilçelerde gök gürültülü sağanaklar bekleniyor. Hava sıcaklıklarının en düşük 12, en yüksek 16 derece civarında seyretmesi öngörülüyor. Yarın, 4 Mayıs Cumartesi günü de sağanak yağışların devam etmesi beklenirken, sıcaklıklarda birkaç derecelik bir düşüş yaşanması tahmin ediliyor. 5 Mayıs Pazar günü de yağmurlu bir havanın hakim olması bekleniyor.

Ülke Genelinde Haftalık Hava Tahmini (4 - 10 Mayıs 2024)

Çanakkale’de bugün Hava Nasıl? (20 Mayıs 2024 Pazartesi) Çanakkale’de bugün Hava Nasıl? (20 Mayıs 2024 Pazartesi)

Ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, Pazar gününden itibaren azalarak mevsim normalleri altına düşeceği tahmin ediliyor. Sağanak yağışlar, özellikle bu dönemde etkili olacak ve gök gürültülü sağanaklarla birlikte görülebilir. Hava sıcaklıklarının, belirtilen dönemde en düşük seviyelerine gerilemesi bekleniyor.

Kaynak: Mehmet Özdeş