Çanakkale’ye yağmur geliyor! o ilçe hariç… Çanakkale’ye yağmur geliyor! o ilçe hariç…

Çanakkale genelinde hava sıcaklıkları, Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nün tahminlerine göre artmaya devam ediyor. Merkez ve ilçelerde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar, geçtiğimiz hafta boyunca yer yer yağışların etkisiyle geçici olarak düşmüş olsa da, şimdi tekrar yükselecek.

Hafta sonu boyunca Çanakkale kent merkezinde hava sıcaklıklarının 32 ila 33 derece arasında olması bekleniyor. Ancak hafta başında sıcaklıkların daha da yükseleceği öngörülüyor. 8 Temmuz Pazartesi günü Çanakkale merkezde hava sıcaklıklarının 35 dereceye kadar çıkması bekleniyor. Özellikle öğle saatlerinde dışarıda bulunan vatandaşların dikkatli olmaları gerekiyor.

Ezine ve Eceabat ilçelerinde ise rekor sıcaklıklar öngörülüyor. Eceabat'ta hava sıcaklıkları 37 dereceye, Ezine'de ise 39 dereceye kadar çıkabilir. Bu yüksek sıcaklıklar özellikle öğle saatlerinde dışarıda bulunanları olumsuz etkileyebilir.

Önümüzdeki 5 gün boyunca Çanakkale merkezde en düşük sıcaklık 22 derece, en yüksek sıcaklık ise 35 derece olacak. Uzmanlar, aşırı sıcaklıkların sağlık üzerinde olumsuz etkiler yaratabileceğini belirtiyor ve vatandaşların özellikle öğle saatlerinde dışarı çıkmamalarını öneriyor.

Muhabir: Bahar Karakurt