Biga Belediyesi, E-Ruhsat sistemi ile imar süreçlerini hızlandırıyor.

Biga Belediyesi, son teknolojiye dayalı E-Ruhsat Sistemi'ni kullanarak imar süreçlerini yeniden şekillendiriyor. Bu yenilikçi uygulama ile ilk yapı ruhsatı, sadece 45 iş günü gibi kısa bir sürede düzenlenerek teslim edildi.

Yapılan açıklamada, E-Ruhsat Sistemi'nin belediye bünyesinde Akıllı Kent Otomasyon Sistemleri çerçevesinde kullanılmaya başlandığı belirtildi. Sistem sayesinde imar ruhsat süreçlerinin şeffaflığının artırıldığı ve işlemlerin hızlandırıldığı vurgulandı. Ayrıca, vatandaşların müelliflerin ozalit ve ulaşım masraflarını minimum seviyeye indirme avantajına da dikkat çekildi.

Belediye yetkilileri, E-Ruhsat uygulamasının hem kurum çalışanları hem de vatandaşlar için zaman tasarrufu sağlayacağını belirtti. Teknoloji ve yeniliklerin hizmette kullanılmasıyla, Biga Belediyesi'nin halkına en hızlı ve verimli hizmeti sunmayı sürdüreceği ifade edildi.

Somali'nin Ankara Büyükelçiliği'nden ÇOMÜ'ye işbirliği ziyareti… Somali'nin Ankara Büyükelçiliği'nden ÇOMÜ'ye işbirliği ziyareti…

Biga Belediyesi, ileri teknolojiyle donatılmış bu sistemle birlikte, şeffaf yönetim anlayışını güçlendirirken vatandaş memnuniyetini de en üst seviyede tutmayı hedefliyor.

Muhabir: Mehmet Özdeş