2024 Emekliler Yılı Komisyon Toplantısı, Çanakkale Valiliği'nin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. 

4,3 büyüklüğünde deprem 4,3 büyüklüğünde deprem

Toplantıya, Vali İlhami Aktaş başkanlık etti. Katılımcılar arasında Vali Yardımcısı Abdül Kadir Duran, İl Emniyet Müdürü Selim Arıcı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sadi Akman, 18 Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Evren Karayel Gökkaya, İl Özel İdare Genel Sekreteri Celil Sezgin, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hilmi Ercan, İl Sağlık Müdürü Gökhan Baştürk, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Ömüt, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ergun Çağman Esirgemez, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve SGK personeli Performans Yönetim ve Koordinasyon Servis Şefi Özlem Yurdakul yer aldı.

Toplantıda, emeklilerin refah ve esenliklerini desteklemek, bilgi ve tecrübelerinin nesiller boyu aktarılmasını sağlamak, Türkiye’nin kalkınmasına emekleriyle değer katan emekliler için yıl boyunca gerçekleştirilecek etkinlikler konusunda iş birliği yapmak gibi konular ele alındı.

Vali İlhami Aktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2024 yılını Emekliler Yılı olarak ilan ettiğini hatırlatarak, emekli vatandaşların her zaman yanında olduklarını vurguladı. Emeklilik sürecindeki vatandaşlara sağlık, mutluluk ve huzur dilekleriyle toplantıyı sonlandırdı.

Kaynak: http://www.canakkale.gov.tr/