ÇOMÜ İİBF Dekanı Prof. Dr. Hüsnü Levent DALYANCI ve dekan yardımcıları Prof. Dr. Özgür TOPKAYA ile Doç. Dr. İlknur KARAASLAN'ın koordinasyonunda gerçekleşen etkinlikte, İnsan Kaynakları Masası ve Girişimcilik Masası gibi farklı konular ele alındı. İnsan kaynakları masasında, farklı sektörlerden insan kaynakları uzmanları ve öğrenciler iş arama stratejileri üzerine bilgi paylaşırken, girişimcilik masasında bölgedeki girişimciler, işletme kurma ve işletmeyi büyütme konularında deneyimlerini aktardı.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Uğur YAVUZ da etkinliğe katılan öğrencilere çalışma hayatına hazırlık ve yaşanabilecek zorluklar konusunda tavsiyelerde bulundu. Ayrıca kendi hayatından kesitlerle öğrencilere geleceğe nasıl hazırlanmaları gerektiği hakkında bilgi verdi.

Etkinliğe katılan firmalar arasında Abalım, Duyar El Aletleri, ÇAKO Danışmanlık, Dardanel, Port of Çanakkale, Doğanlar Holding, Minar Mobilya, Biga Arçelik, Aymaksan, Conta Sil, YTS ve Royal Gıda gibi önemli şirketler yer aldı. Toplamda 1000'e yakın öğrencinin katıldığı etkinlik, iş dünyasıyla öğrenciler arasında önemli bir bilgi alışverişi ve deneyim paylaşımı platformu oluşturdu.

Çanakkale'de Kariyer Etkinliği: Öğrenciler İş Dünyasıyla Buluştu Foto Galeri: Çanakkale'de Kariyer Etkinliği: Öğrenciler İş Dünyasıyla Buluştu

Öğretmen ataması başvuruları başladı Öğretmen ataması başvuruları başladı

Muhabir: Necmiye Tarlasüren