Biga İÇDAŞ Fen Lisesi öğrencileri Hüseyin Güven DERVİŞ ve Hüseyin YILDIRIM, TEKNOFEST 2024 kapsamında düzenlenen 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması'nda büyük bir başarı elde etti.

TEKNOFEST 2024 kapsamında düzenlenen 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışmasına "Çanakkale İlinin Üretim Kaynaklı Sera Gazlarının Karşılaştırılması" isimli projeleriyle finallere kalan Biga İÇDAŞ Fen Lisesi öğrencisi Hüseyin Güven Derviş ve Hüseyin Yıldırım Biga İÇDAŞ Fen Lisesi Okul Müdür Vekili Erol Bekçi ile birlikte Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’i makamında ziyaret ederek projelerini anlattı.

KPSS Alan Bilgisi üçüncü oturumu yapıldı KPSS Alan Bilgisi üçüncü oturumu yapıldı

Ziyarette Hüseyin Güven DERVİŞ ve Hüseyin YILDIRIM,” Projemizde Teknofest için MERGEN proje ekibi olarak "Çanakkale İlinin Üretim Kaynaklı Sera Gazlarının Karşılaştırılması" isimli projemizde Çanakkale'de hayvancılık, çeltik tarımı ve termik santrallerden kaynaklı sera gazı salınımlarının karşılaştırılmasını hedefledik. Öncellikle çeltik ekim alanları, büyükbaş hayvan sayıları ve termik santrallerin kömür tüketimlerini belirledik. Çeşitli formüller kullanarak sera gazı salınımlarının miktarlarını belirleyip, sektörlere göre karşılaştırılmasını yaptık” dediler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü  Erkan Bilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Biga İÇDAŞ Fen Lisesi 9.Sınıf öğrencileri Hüseyin Güven DERVİŞ ve Hüseyin Yıldırım’ım ve  Danışman öğretmenleri Alper Çevik’i tebrik ederek final yarışmasında başarılar diledi.

Muhabir: Necmiye Tarlasüren