Çanakkale’de Yangın: Rüzgarın etkisiyle hızla ilerliyor! Çanakkale’de Yangın: Rüzgarın etkisiyle hızla ilerliyor!

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinin uzman kadrosuna şehirde ilk branş olan Erişkin İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları da eklendi. Uzman Dr. Özge Can Bostan göreve başladı.

2014 yılında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan uzman 2015-2019 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde Göğüs Hastalıkları uzmanlığını ve 2019-2023 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi’nde Erişkin Alerji ve İmmünoloji uzmanlığını tamamlamıştır. 2023 yılında İspanya Malaga Üniversitesi’nde ilaç alerjileri üzerine çalışmalarda bulunarak, 2024 yılında Doçent unvanını aldı.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Sağlık alanında İlimizde bir ilk daha yaşanıyor. Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanemizin güçlü uzman kadrosuna şehrimizde ilk branş olan Erişkin İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları da eklendi. Uzman Dr. Özge Can Bostan göreve başladı. 2014 yılında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan uzmanımız 2015-2019 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde Göğüs Hastalıkları uzmanlığını ve 2019-2023 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi’nde Erişkin Alerji ve İmmünoloji uzmanlığını tamamlamıştır. 2023 yılında İspanya Malaga Üniversitesi’nde ilaç alerjileri üzerine çalışmalarda bulunmuş ve 2024 yılında Doçent unvanını almıştır.Toplumda sık rastlanan alerjik hastalıklar ve daha nadir olarak görülen bağışıklık sistemi hastalıklarının tanı, tedavi ve takiplerini amaçlamaktadır. Alerjik rinit, alerjik ve eozinofilik astım, ürtiker/anjioödem, herediter anjioödem, ilaç alerjileri, gıda alerjileri, anaflaksi ve immün yetmezlikler bölümün önemli alanlarıdır. Tanı testleri arasında deri prick testleri, yama testleri, solunum fonksiyon testleri ve ilaç/gıda provokasyon testleri önemli yer tutmakta olup bireyselleştirilmiş tedavi planları ile hastaların yaşam kalitesini artırmak ve takiplerini sağlamak hedeflenmektedir.Hastanemizde yeni başlayan uzmanımıza yeni görevinde başarılar dileriz.”

Kaynak: Haber Merkezi