Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, tarımsal üretimi desteklemek amacıyla yürütülen projeler kapsamında, genç çiftçilere yönelik sağladığı desteklerle dikkat çekiyor. Bu kapsamda, 2016 yılında başlatılan "Genç Çiftçi Projesi" ile üretime başlayan ve daha sonra "Seralar Kaplansın Üretim Şahlansın Projesi" ile üretimini arttıran üretici Ercan Turhan’ın seraları ziyaret edildi.

Başarısıyla adından söz ettiren üretici Ercan Turhan, yaklaşık 3 dekarlık alanda domates, biber, fasulye ve salatalık üretimi gerçekleştiriyor. Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, genç üretici Ercan Turhan'ın seralarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Türkarslan, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, genç çiftçilerin tarımsal üretimdeki başarılarına vurgu yaparak, “Üretime verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyor, bol ve bereketli üretimler diliyoruz” dedi.

Çanakkale'de tarım makineleri sıkı takibe alındı Çanakkale'de tarım makineleri sıkı takibe alındı

Turhan'ın seralarındaki başarılı üretim süreci, genç çiftçilere sağlanan desteklerin tarımsal üretimdeki önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Muhabir: Necmiye Tarlasüren