Yoğun bir çabanın sürdüğünü belirten Gider, "Devletimiz tüm imkanlarıyla seferber" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ile birlikte yangın bölgesinde incelemelerde bulunan Gider, söndürme çalışmalarının büyük bir özveriyle devam ettiğini vurguladı. Gider, "Devletimiz tüm imkanlarıyla, ekiplerimiz özveriyle yangını kontrol altına almak için seferber olmuş durumda. Hem havadan hem karadan insanüstü bir gayretle çalışmaya devam ediyorlar. Ümit ediyoruz ki, bu gayretlerin karşılığını da kısa sürede alacağız. En kısa zamanda ciğerlerimizi yakan alevlerin önünü kesmiş olacağız" şeklinde konuştu.

Çanakkale’de son günlerde artan yangınlara da dikkat çeken Gider, "Son bir haftada birçok noktada yangın haberi aldık. Bunların birçoğunun anız yangını başta olmak üzere dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu çıktığı anlaşılıyor. Özellikle bu dönemde, tüm hemşehrilerimizden sadece ormanlık alanlarda değil her noktada çok daha hassas ve duyarlı olmalarını rica ediyoruz" dedi.

Yangın söndürme ekiplerinin hem havadan hem de karadan yoğun çabalarla yangınları kontrol altına almaya çalıştığını belirten Gider, vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaya çağırdı.

Çanakkale’de hayvanseverler oturma eylemi yapacaklar! Çanakkale’de hayvanseverler oturma eylemi yapacaklar!

4o

Kaynak: BAHAR KARAKURT