Biga Devlet Hastanesi, diyabetli bireylere yönelik sunduğu eğitimlerle sağlıklı yaşam konusunda önemli bir adım atmaya devam ediyor. Mayıs ayında gerçekleştirilen eğitim programının ardından, Diyabet Okulu'ndan mezun olan katılımcılara katılım belgeleri verildi.

Diyabet Okulu'nda katılımcılara; diyabetin ne olduğu, oluşum mekanizması, beslenme, akut ve kronik komplikasyonların önlenmesi, insülin ve insülin dışındaki kan şekeri düzenleyici ilaçlar, kan şekeri ölçümü, ayak bakımı, fiziksel aktivite ve genel sağlık önerileri gibi konularda detaylı eğitimler verildi.

TÜİK: En Çok Ölüm Nedeni Dolaşım Sistemi Hastalıkları TÜİK: En Çok Ölüm Nedeni Dolaşım Sistemi Hastalıkları

Eğitim programına katılan diyabet hastaları, öğrendikleri bilgilerin hayatlarını daha fazla kolaylaştıracağını ifade ederek, hastane yöneticilerine ve eğitmenlere teşekkür etti. Hastane Başhekim Yardımcısı Dr. Kadir Beyaz ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Deniz Özcan tarafından verilen katılım belgeleri, katılımcıların başarılarını resmileştirdi.

Biga Devlet Hastanesi yetkilileri, diyabetin yönetiminde eğitimin önemini vurgulayarak, bu tür eğitimlerin devam edeceğini ve diyabetli bireylerin sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkı sağlamaya devam edeceklerini belirtti.

Muhabir: Gökçe Akkoç