Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararnameyle 491 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Jandarma Genel Komutanlığı'nda da 72 general ve albay yeni görev yerlerine atandı. Biga  Kaymakamı Erdinç Dolu, Osmaniye’nin Kadirli ilçesine tayin oldu.
Biga’ya ise Mardin’in Nusaybin İlçesi’nden Ercan Kayabaşı Biga Kaymakamı olarak atandı.

ÇANAKKALE'DE 3 KAYMAKAM 1 VALİ YARDIMCISININ TAYİNİ ÇIKTI

Öte yandan Çanakkale'de Biga'nın yanı sıra Yenice ve Bayramiç kaymakamları ile Vali Yardımcısı Hakkı Uzun'un da görev yeri değişti. Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, Bolu Vali Yardımlığı'na tayin oldu. Çanakkale Vali Yardımcılığı görevine ise Polat Kara getirildi. Yenice Kaymakamı Musa Göktaş, Van'ın Tuşpa ilçesi kaymakam olarak görevlendirildi. Bingöl Yayladere Kaymakamı Mehmet Can İrdelp ise Yenice Kaymakamı olarak tayin oldu. Bayramiç Kaymakamı Alper Taş, Şanlıurfa Vali Yardımcısı olarak görevlendirilirken; Siirt'in Şirvan ilçesi Kaymakamı Emrah Bütün ise Bayramiç Kaymakamı olarak görevlendirildi.

ERCAN KAYABAŞI KİMDİR?

Biga'da Genç Sporcuların Gurur Veren Başarısı Biga'da Genç Sporcuların Gurur Veren Başarısı

1990 yılında Ankara'da dünyaya gelen Kaymakam Ercan Kayabaşı, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı. 2013 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.  Mardin Artuklu Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında Suriye meselesi üzerine yüksek lisans çalışmalarına devam etmekte olan Kaymakam Kayabaşı İngiltere Portsmouth Üniversitesinde Kamu Yönetimi alanında çalışmalarda bulunmuştur. 

Profesyonel hayata Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığında uzman yardımcısı olarak başlayan Kayabaşı, 2015 yılında Çankırı Kaymakam adayı unvanı ile Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etmiştir. Kırklareli'nin Vize ilçesinde Kaymakam vekilliği, Niğde ili Altunhisar ilçesinde ve Hatay ili Kumlu ilçesinde Kaymakam olarak görev yaptı.
Kaymakam Ercan Kayabaşı, 2018 yılında Zeytindalı Harekatı ile birlikte terörden arındırılan Suriye/Afrin bölgesinde İYKM Başkanı olarak üç yıl süre görev aldı. Suriye’deki görev süresince birçok STK ve kurumla işbirliği içerisinde terörden arındırılan bölgenin kalkınmasında ve hayatın normale döndürülmesinde aktif rol almıştır.

20.08.2021 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 2021/412 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile ilçemiz Kaymakamlığına atandı. Kaymakam Kayabaşı aynı zamanda Nusaybin Belediye Başkan V. Olarak görev yapmaktadır.
Kaymakam Ercan Kayabaşı görev yaptığı ilçelerde başarılı çalışmaları nedeniyle dokuz (9) Başarı Belgesi ve 1 Üstün Başarı belgesi ile taltif edilmiştir. Suriye görev gücü kapsamındaki çalışmaları nedeniyle İçişleri Bakanı tarafından başarı belgesi ile ödüllendirilmiştir. Uzman Psikolog Nigar Kayabaşı ile evli olup bir çocuk babası olan Kaymakam Kayabaşı çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Muhabir: Bahar Karakurt