6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Biga Belediye Başkanı Alper şen, Biga’da görev yapan gazetecilerle bir araya gelerek gündemi değerlendirdi. Biga’nın gündemini uzun süredir meşgul eden konulardan biri olan pancar deposu alanına ne yapılacağı da cevap buldu.

GEÇİCİ PARK YERİ OLACAK!

Başkan Şen, “Şirintepe Mahallesi'nde bulunan pancar deposunun bulunduğu alana geçici olarak bu alanı bir kamyon, tır, otobüs ve karavan park yeri olarak kullanacağız. Kamyon garajı değil, hiçbir dükkân olmayacak, hiçbir işletme olmayacak, satış yok, servis yok. Derdimiz şu Biga’mızın Bütün sokaklarında bütün önemli arterlerinde bütün önemli Park yerlerinde bu büyük cüsseli araçlardan bol miktarda var, doğru bir yer göstermemiz durumunda bunların şehir içi trafiğinden dışarıya alınmış olması gibi bir durum var burada da yaklaşık 12 dönümlük gayet bu iş için uygun ama kalıcı olmasının mümkün olmadığı kendimize ait bir mülk var hızlıca burayı düzenliyoruz. Önümüzdeki hafta muhtemelen işlemler bitecek bittikten sonra da Şoförler odamızın ve camiamızın da bilgisi dahilinde işe başlamadan önce onlarla da bu konuyu paylaştık bu alanı geçici park yeri olarak Biga kullanmaya başlayacak, böyle olduğunda şehir içerisindeki diğer vatandaşlarımız bu konulardan bir nebze daha uzak kalma imkanına sahip olacaklar.” İfadelerini kullandı.

"SİSTEMSİZ PARA HARCAMA….."

Ayrıca Başkan Şen seçim sürecinde pancar deposu alanında bulan demirlenin sökülmesi ile ilgili konuştu.

 Şen, Seçimlerin arifesinde Şubat ayında, o pancar deposunda meşhur duran köprünün demirlerini sökümü yapıldı. Bence acil bir ihtiyaç değildi. 5 sene durmuşsa 2 ay daha durabilirdi. Arkadan gelen inşayı faaliyetin zora sokulduğu gibi bir durum yoktu. Bu demirlerin sökülebilmesi için, sadece demirlerin sökülebilmesi için 1 milyon 780 bin lira para ödedi Biga Belediyesi. Bence usulsüz bir harcama mı ? değil mantıklı bir harcama mı? Kesinlikle değil. Mali tabloların bu şekilde olduğu bir kurumda ben olsam bu parayı buraya kesinlikle harcamazdım. Ayrıca şöyle de bir kötülüğü oldu malın değeri bir kere daha düştü. Biz bu materyalleri kullanacağımızı söylüyoruz, ama şimdi o malların zayi olmaması için de devriye atıyoruz Gündüzleri ve geceleri bu bizim kendi malımızı orada durmasında bence 2 ay daha bir sakınca yoktu. Yapacak bir şey yok. Bunu sistemsiz para harcamayı örneklemek adına paylaşıyorum tekrar belirtiyorum.” Dedi.

Muhabir: Bahar Karakurt