LGS yerleştirme sonuçları açıklandı! LGS yerleştirme sonuçları açıklandı!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde tamamlanan ve 1 Temmuz'da kayıtları başlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anaokulu, Biga'da tanıtım programı düzenledi. Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile Biga Ticaret Borsası yönetim ve meclis üyeleri, bölgenin en büyük anaokullarından biri olan bu yeni kurumu ziyaret etti.

Okul, geniş yerleşkesi, büyük bahçesi ve ferah bina içiyle dikkat çekiyor. Toplamda 6 derslik bulunan ve ikili öğretim sistemi uygulayan anaokulunun kapasitesi 260 öğrenci. Kayıtlar Biga'nın tüm bölgelerinden, köyler de dahil olmak üzere, ikamet gerekçesi aranmaksızın yapılıyor. 3-6 yaş arası çocuklar bu okula kayıt olabiliyor.

Okulun tanıtım programına Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Biga Ticaret Borsası Başkanı Bülent Baş, Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl, Biga TB Meclis Başkanı Kahraman Soydan, her iki oda yöneticileri ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen katıldı. Programda TOBB Anaokulu Müdüresi Ayfer Deveci de hazır bulundu.

"EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

İlk söz alan Biga Ticaret Borsası Başkanı Bülent Baş; "Biz 2018 yılında Biga Ticaret Borsası olarak Hamdibey Mahallesi'nde bir anaokulu kendimiz inşa ederek bakanlığımıza devrettik. 6 yıldır çocuklarımıza ve ailelerimize hizmet ediyoruz. Bugün de çatı kuruluşumuz TOBB sayesinde inşaa edilen bu anaokulumuzdayız. Bölgemizin en büyük anaokullarından biri. Sizlerin huzurunda TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Buradan güzel çocuklar, evlatlar yetişsin inşallah" ifadelerini kullandı.

"2017 YILINDA SÖZÜNÜ ALMIŞTIK"

2017 yılında sözünü aldıkları anaokulunu Biga'ya kazandırdıkları için mutlu olduklarını dile getiren Biga TSO Başkanı Şadan Doğan; "2017 yılında TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan söz almıştık. Borsamızla birlikte Ankara'ya gittik, geldik, rica ettik. Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte TOBB'un anlaşmasıyla Türkiye genelinde yapılan 155 anaokulu arasına Bigamızı da aldırdık. Yapılmasını sağladık. Bakanımıza, TOBB'a teşekkür ediyoruz. Ayfer Deveci müdüremizin ataması da yakında yapılacak inşallah. Kendisi buraya özel olarak görevlendirildi. Odalarımızın gücü ve desteğiyle bakanlığımızın çalışmalarıyla iyi işler ortaya çıkarıyoruz. Bugünkü amacımız burayı tanıtmak. Hep birlikte burada bir araya gelmemizin nedeni bu. Dün de kaymakam beyle birlikte geldik. İnşallah kayıt süreci de iyi gidiyor. Kısa sürede dolacağını düşünüyoruz" dedi.

"BİZLER EĞİTİME KATKI SAĞLAMAK ZORUNDAYIZ "

Biga'da mevcut okullarla ilgili bir bina sorunu kalmadığını ve sözünü aldıkları yatırımların ise takibini yaptıklarını dile getiren Biga TSO Başkanı Şadan Doğan; "Buraya kapalı spor salonumuzun sözünü aldık. Biz bunun olması için de mücadelemizi vereceğiz. Bizim bir de Esentepe Mahallemizde ilkokul kazandırmamız gerekiyor. Ayrıca güzel sanatlar lisemizi Biga’mıza kazandırmamız gerekiyor. Mücadelemizi edeceğiz. Güzel projelerimiz var. Biga’mız büyüyor, gelişiyor. Somut adımlarla neler yaptığımızı anlatacağız. Bizler oda ve borsalar olarak daha çok fedakarlık yapacağız. Bizler maaş almıyoruz. Hiçbir beklentimiz yok. Amacımız Biga’mıza hizmet etmek. Bizler eğitime katkı sağlamak zorundayız. Eğitim olmazsa hiçbir şey olmaz. Biga'da okullarımızın tamamı depreme dayanıklı bir şekilde inşaa edildi. İnşallah önümüzdeki 50 yıl boyunca okul sorunumuz olmayacak" ifadelerini kullandı.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile Biga Ticaret Borsası, LGS'de derece elde eden ilk 10 öğrenciye ödül vereceklerini de duyurdu.

Biga'da bölgenin en büyük anaokulu tanıtıldı Foto Galeri: Biga'da bölgenin en büyük anaokulu tanıtıldı

Muhabir: Bahar Karakurt