Yaşanan patlamada 5'i jandarma 7 kişi yaralandı Yaşanan patlamada 5'i jandarma 7 kişi yaralandı

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, beraberinde okul müdürleri ve okul aile birliği üyeleri ile birlikte, ilçedeki yapımı devam eden okul inşaatlarını yerinde inceledi. Biga Okul Kampüs Bölgesinde ki inşaat alanında yapılan incelemelerde yüklenici firma yetkililerinden bilgi alındı.

Bilen'in liderliğinde gerçekleşen inceleme gezisine Biga Ortaokulu Müdürü Mehmet Lek, Biga İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Necmettin Güder, ve Sakarya İlkokulu Müdürü Mustafa Berber de katıldı. Ayrıca, okul aile birliği başkanları ve yönetim kurulu üyeleri de bu önemli inceleme gezisinde yer aldılar.

İnceleme sırasında, Biga Okul Kampüs Bölgesi'nde devam eden inşaat alanlarında detaylı bir gözlemde bulunuldu. Yüklenici firma yetkililerinden bilgi alınarak, inşaat sürecinin ilerleyişi hakkında bilgi edinildi. Özellikle, ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokulu binalarının 2024-2025 eğitim öğretim yılına hazır ve eksiksiz tamamlanarak çocukların güvenli ve sağlıklı bir ortamda eğitimlerine devam etmeleri planlanıyor.

Muhabir: Mehmet Özdeş