Antalya'da düzenlenen U15 Türkiye Şampiyonası'nda Tümosan Konyaspor U15 takımı, Türkiye üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı. Bu başarının gelmesinde katkısı olan isimlerinden biri de Biga Adaspor'dan transfer edilen Doruk Yavaş oldu.

Tümosan Konyaspor'un genç yetenekleri, U15 Gelişim Ligi 6. Grup'ta normal sezonu zirvede tamamladı. 18 maçta 16 galibiyet, 1 beraberlik ve sadece 1 mağlubiyet alan yeşil-beyazlı ekip, grubunu lider bitirerek U15 Türkiye Şampiyonası'na katılma hakkı kazandı. Bu başarıda önemli bir rol oynayan Doruk Yavaş, sezon başında Biga Adaspor'dan Konyaspor altyapısına transfer oldu ve ilk senesinde takımının başarısına büyük katkı sağladı.

Doruk Yavaş'ın Yolculuğu

Olimpiyatlara hazırlanan İspanyol tenisçi Nadal, Wimbledon'a katılmayacak Olimpiyatlara hazırlanan İspanyol tenisçi Nadal, Wimbledon'a katılmayacak

Doruk Yavaş'ın futbol yolculuğu, Biga Adaspor'da başladı. Burada gösterdiği performansla dikkat çeken genç yetenek, sezon başında Tümosan Konyaspor altyapısına transfer oldu. Yeni takımında ilk yılında büyük bir uyum sağlayan Doruk, hem ligde hem de şampiyonada sergilediği oyunla geleceğin yıldızları arasında gösteriliyor.

Türkiye genelinde 8 grup ve 66 takımdan oluşan U15 Gelişim Ligi'nde son dört takım arasına kalmayı başaran Tümosan Konyaspor, Antalya'daki şampiyonluk maçlarında büyük bir mücadele örneği gösterdi. Doruk Yavaş'ın bireysel yetenekleri ve takım arkadaşlarıyla olan uyumu, Konyaspor'u Türkiye üçüncülüğüne taşıdı.

Doruk Yavaş, Biga'dan başlayan bu yolculukta elde ettiği başarılarla sadece Konyaspor'un değil, aynı zamanda Biga Adaspor'un da gururu oldu.

Muhabir: Bahar Karakurt