Bigaspor 27 Mayıs Pazartesi günü olağanüstü genel kurula giderken, Bigaspor Başkanı Okan Ergüven aday olmayacağını açıkladı.

UEFA Avrupa Ligi'nde şampiyon belli oluyor UEFA Avrupa Ligi'nde şampiyon belli oluyor

Bigaspor'da geçtiğimiz yıl yapılan genel kurulda başkan seçilen Okan Ergüven ve yönetimi olağanüstü genel kurula gidiyor. 27 Mayıs Pazartesi günü saat 20:00'de Bigaspor Kulüp Lokali'nde gerçekleştirilecek genel kurulda aday olmayacağını açıklayan Okan Ergüven; Biz Bigaspor sevdalısıyız ancak manevi olarak çok yıpranmam ve yeni görev alacak arkadaşların önünü açmak nedeniyle yapılacak Olağan Genel Kurulda başkan adayı olmayacağımı ancak her zaman Bigaspor'a elimden gelen desteği vereceğini açıkladı.

Ergüven; “2023  yılı Temmuz ayında Bigaspor'un Olağanüstü Genel Kurula gitmesinin ardından ben ve yönetim kurulu üyelerimiz Bigaspor'un sahipsiz kalmaması adına elimizi taşın altına koyduk ve Bigaspor'a sahip çıktık. Elimizden gelen mücadeleyi yaptık. Geliri kalmamış olan kulübümüze lokal ve tesisler ile suni çim sahanın düzenlenerek gelir getirmesini sağladık. Şimdi 27 Mayıs tarihinde Olağan Genel Kurul yapılacak. Görevde olduğumuz süre içerisinde  başta Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şadan Doğan, eski belediye başkanı Bülent Erdoğan, Kaymakamımız Erdinç Dolu, Başsavcımız Hüseyin Demir, Altan Özmucur, Fatih Karan, Mesut Demir başta olmak üzere  maddi ve manevi destek veren herkese ve kulübümüzde görev yapanlara şahsım ve yönetim kurulum adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Biz Bigaspor sevdalısıyız ancak  manevi olarak çok yıpranmam ve yeni görev alacak arkadaşların önünü açmak nedeniyle yapılacak Olağan Genel Kurulda başkan adayı olmayacağımı ancak her zaman Bigaspor'a elimden gelen desteği vereceğimi belirtir, Saygılar sunarım.” İfadelerini kullandı.

Bölgesel Amatör Lig'den Süper Amatöre Lig’e düşen Bigaspor'un yeni yönetiminin belirleneceği olağanüstü genel kurulda aday çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor.

Muhabir: Gökçe Akkoç