Biga Belediyesi  Mayıs ayı meclis toplantısı düzenlendi. Toplantıda Biga’nın gündeminde olan konular görüşülerek bir takım kararlar alındı. Başkanlığını Alper Şen’in yaptığı toplantıda 10 gündem maddesi görüşüldü.  

BİGA'NIN 11'İNCİ MAHALLESİ KURULACAK

Biga yasta... Minik Melisa son yolculuğuna hazırlanıyor Biga yasta... Minik Melisa son yolculuğuna hazırlanıyor

Biga Belediye Başkanı Alper Şen ve CHP Grubu'nun önerisiyle şehitlik bölgesi Biga'nın 11'inci mahallesi olacak. Mahallenin adı ve süreç İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde ve ilgili komisyon görüşmeleri sonucunda netleşecek. Hamdibey Mahallesi, Turan Mahallesi ve Gazikemal Mahallesi'nden ilgili bölgeler, bu mahalle adı altında birleştirilecek. Biga’nın 11’inci mahallesi Şehitlik Mahallesi oldu. Mahallenin tam adı ise komisyonda netleşecek.

Konuyla ilgili Ak Parti Grup Sözcüsü Halil Yağan'ın sorusunu yanıtlayan Biga Belediye Başkanı Alper Şen; "Meclis gündemimizde Bigamızın birçok alanda bir miktar geç kaldığını düşündüğümüz konularını bir arada halletmiş olmanın öncelikle mutluluğunu yaşıyorum. Bu konu da bunlardan bir tanesi. Bence çok öncesinden olması gereken bir durumdu. Ne faydası olacak. Öncelikle Biga’nın tarihi kadar eski olan bu mahallenin bir tüzel kişilik olarak Biga’nın gündelik ve sosyolojik hayatı içerisinde temsil edilmesini sağlayacağız. En önemli konu şu. Bundan sonraki yapılacak tüm doğru işlerin ilk adımı bu mahallenin teşkili. Yani bu mahallede yaşayan hemşehrilerimiz, kendi insanlarıyla Biga’da kendilerini ifade etmiş olacaklar. Muhtarlarımızın katılımıyla mahallelerimizin sorunlarına daha etkin katılımla biz de çözümler uygulamaya devam edeceğiz. Bu çalışmaların etkinliğini arttıracaktır. İlerleyen dönemlerde bu bölgede yapılacak her türlü çalışmada bu konular muhataplarıyla birlikte çok rahat bir iletişim zemininde yer bulacak" ifadelerini kullandı.
Karar oybirliğiyle alındı. İmar Komisyonu’na havale edildi.

Muhabir: Bahar Karakurt