Çanakkale’de “Bitki Koruma Ürünleri Ambalaj Atıklarının Toplanarak Bertaraf Edilmesi” projesi kapsamında bitki koruma ürünleri ve gübre ambalaj atıkları konteynırlarında 28.500 kg zehirli atık toplandı.

Çanakkale’de, “Bitki Koruma Ürünleri Ambalaj Atıklarının Toplanarak Bertaraf Edilmesi” çerçevesinde Çanakkale’nin BayramiçEzine, Merkez,  Eceabat, Biga ve Lapseki ilçelerinde toplam 138 köy ve mahallede 302 noktada bitki koruma ürünleri ve gübre ambalaj atıkları konteyneri bulunuyor. Üreticiler üretim sezonu içerisinde kullanmış oldukları kimyasallara ait ambalaj atıklarını bu konteynerlere atıyor. Konteynerler Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli tarafından düzenli olarak kontrol edilerek doldukları zaman toplanıyor. Bu kapsamda Çanakkale’den 28.500 kg zehirli atık toplanarak çevreye, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeden imha ediliyor.

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Bitki Koruma Ürünleri Ambalaj Atıklarının Toplanarak Bertaraf Edilmesi” projemiz genişleyerek devam ediyor.  2017 Yılında başlattığımız projemiz;  Bayramiç, Ezine, Merkez,  Eceabat, Biga ve Lapseki İlçelerimizde, 138 köy ve mahallemize 302 konteyner yerleştirilerek 28.500 kg ambalaj atığının bertarafı gerçekleştirilmiştir. ” ifadeleri kullanıldı.

Biga’yı ağlatan Melisa Bebek, son yolculuğuna uğurlandı Biga’yı ağlatan Melisa Bebek, son yolculuğuna uğurlandı

Çanakkale’de 28.500 kilo zehirli atık toplandı Foto Galeri: Çanakkale’de 28.500 kilo zehirli atık toplandı

Muhabir: Burcu Uçmaz