Türk iş insanları milyarlarca dolar hacme sahip Arnavut diasporasıyla ticaret hedefinde Türk iş insanları milyarlarca dolar hacme sahip Arnavut diasporasıyla ticaret hedefinde

Çanakkale'de Kadın Kooperatiflerine Destek: "Bir Annenin Kalbine Dokunan" etkinliği düzenlendi.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş'ın talimatları doğrultusunda, Vali Yardımcısı Hakkı Uzun'un katılımıyla ve İl Özel İdaresi'nin destekleriyle Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde "Bir Annenin Elinden Bir Annenin Kalbine" temalı "Anneler Günü etkinliği düzenlendi.

Üreten kadınlara kooperatifçiliğin tanıtılması amacıyla düzenlenen etkinlik, "Bir Annenin Elinden Bir Annenin Kalbine" temasıyla kadın kooperatiflerini güçlendirmeyi ve Tarım ve Orman Bakanlığı'nın kadınlara ve kadın kooperatiflerine yönelik desteklerini tanıtmayı amaçlıyor.

Etkinlik kapsamında, üreten kadınlara kooperatifçiliğin önemi anlatılarak, kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi ve desteklenmesi gerekliliği vurgulandı. Kadınların tarlada, bahçede, ahırda ve atölyelerdeki üretim sürecinde emeği geçen annelerin değerine vurgu yapılarak, fabrikada, mutfakta ve daha birçok alanda emeğiyle üretime katkı sağlayan anneler için özel olarak düzenlenen etkinlik, "Anneler Günü"nün de kutlandığı bir atmosferde geçti.

Çanakkale'de “Bir Annenin Elinden Bir Annenin Kalbine” Etkinliği! Foto Galeri: Çanakkale'de “Bir Annenin Elinden Bir Annenin Kalbine” Etkinliği!

Muhabir: Necmiye Tarlasüren