Türkiye'de Kurban Bayramı Coşkusu: Camiler Dolup Taştı Türkiye'de Kurban Bayramı Coşkusu: Camiler Dolup Taştı

Çanakkale'de dezenformasyonla mücadele kapsamında önemli bir adım atıldı. Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen imza töreniyle, Dezenformasyonla Mücadele Farkındalık Eğitimleri Projesi kapsamında kurumlar arası iş birliği protokolü imzalandı.

İmza törenine; Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Çanakkale Bölge Müdürü Tuncay Güven, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, ÇOMÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hicran Özlem Ilgın, İletişim Uzmanı Sinan Özyapan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Çanakkale Bölge Müdürlüğü personeli Emre Güllü, Rabia Çelik ve Yunus Emre Akmaz katıldı.

Protokol kapsamında, Vali İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Çanakkale Bölge Müdürü Tuncay Güven, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan arasında iş birliği imzaları atıldı.

Vali İlhami Aktaş, protokol imzalanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, Dezenformasyonla Mücadele Kurumlar Arası İş Birliği Protokolünün Çanakkale için önemine vurgu yaparak, bu iş birliğinin şehir için hayırlı olmasını temenni etti.

Dezenformasyonla mücadelede kurumlar arası iş birliğinin güçlendirilmesinin, toplumun bilinçlenmesi ve daha sağlıklı bilgiye erişim açısından büyük önem taşıdığı belirtiliyor. İmzalanan protokolün, gençlerin bilinçlenmesi ve toplumun dezenformasyona karşı daha dirençli hale gelmesine katkı sağlaması bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi