Çanakkale'de, uyuşturucu yetiştiren şüpheli yakalandı! Çanakkale'de, uyuşturucu yetiştiren şüpheli yakalandı!

Çanakkale 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "adam öldürmeye teşebbüs", "tehdit" ve "hakaret" suçlarından tutuklanan sanık H.K, müşteki E.G. ve taraf avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı katıldı.

Sanık avukatı Mehmet Altın, bıçakla yaralanmaya ilişkin adli tıp raporunun yeniden alınmasını, E.G. ve olaydan bir gün önce E.G'nin yanında olduğu öne sürülen kişinin telefon kayıtlarının incelenmesi talebini yineledi.

Esas hakkındaki mütalaasını tekrarlayan savcı, sanık H.K'nin "eski eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan cezalandırılmasını istedi.
Sanık avukatı Altın da H.K'nın öldürme kasti olmadığını savunarak, tahliyesini talep etti.

Müşteki avukatı Enzer Özer ise savcılığın mütalaasına katıldıklarını söyleyerek, "eski eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs" suçunun en üstünden ceza almasını talep etti.

Tutuklu sanık H.K. ise 4 aydır kendisini tam olarak savunamadığını belirterek, "Mütalaayı kabul etmiyorum. Benim niyetim kötü olsa müştekiye bunu yapardım. Kaç kişi olursa olsun öldürebilirdim. 1 santim bıçak yarasıyla insan ölmez. Ben bıçağı demir tarafından tuttum. Eski eşimin yanına kızım için konuşmaya gittim. Olay anında müşteki bana küfür etti. Elin adamlarıyla yaptığı konuşma beni rahatsız etti. Kızımı alamaya gittim. Konuşmak isterken bana hakaret ettiği böyle bir eylem gerçekleştirdim. Pişmanım böyle olmasını istemezdim." dedi.

Mahkeme heyeti, H.K'yi kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan indirim uygulanmaksızın 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Avukat Özer, E.G'nin karar duruşmasına katıldıklarını ifade etti.

Savcının mütalaasında tanık H.K'nın "Kasten adam öldürmeye teşebbüs" suçundan cezalandırılmasını talep ettiğini hatırlatan Özer, "Bizde mütalaaya aynen katıldığımızı, ‘Kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan en üst haddinden cezalandırılmasını istedik. Hakim kararında ‘Kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan neticeden 15 sene hapis cezasına çarptırıldı. Aynı zamanda iyi hal indirimi vermedi. Ve tutukluluğunun devamına karar verildi. Bu haklı hukuk mücadelemizde yanımızda olduğunuz için herkese teşekkür ederiz." diye konuştu.

Müşteki E.G. ise, adaletin yerini bulduğunun ve bunun için çok mutlu olduğunu belirterek, "Çocuklarım, benim ve ailemin 16 senedir yaşadığı korku, şiddet ve tehditler çok şükür ki sona erdi. Hepimizin can güvenliği artık tehlike de değil. Yanımda olan herkese çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Adalete de çok teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı