Çanakkale'nin çeşitli bölgelerinde geleneksel Hıdırellez şenlikleri, beklenen hava muhalefeti sebebiyle plan değişikliğine uğradı. 

Bahçeli Köyü'nde Ertelendi

Bahçeli Köyü Muhtarlığı tarafından yapılan açıklamada, 04 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilmesi planlanan Hıdırellez şenliğinin hava muhalefeti nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Muhtarlık yetkilileri, gerekli bilgilendirmenin ilerleyen günlerde yapılacağını belirtti.

Kemer Köyü'nde Yeni Tarih Belirlendi

 Kemer Köyü Muhtarlığı ise geleneksel Hıdırellez etkinliğini 11 Mayıs Cumartesi günü uzun dere alanında gerçekleştirecek. Tüm köylülerin davetli olduğu belirtilirken, etkinlik hava koşullarından etkilenmeyeceği umuluyor.

Lapseki'de Yer Değişikliği

Lapseki Belediyesi, 05 Mayıs Pazar günü düzenlenecek olan Hıdırellez Şenlikleri programının hava muhalefeti nedeniyle Yeni Kordon-Düğün Salonu'na alındığını duyurdu. Tüm vatandaşların davetli olduğu etkinlikte, hava koşullarına rağmen coşkuyla kutlama yapılması bekleniyor.

Nijeryalı çocuklar Türkçeyi, İstiklal Marşı ve Çanakkale Şehitleri şiiriyle öğreniyor Nijeryalı çocuklar Türkçeyi, İstiklal Marşı ve Çanakkale Şehitleri şiiriyle öğreniyor

Bozlar Köyü'nde Hayır Yemeği Devam Ediyor

Bozlar Köyü Muhtarlığı ise geleneksel köy hayrını 05 Mayıs Pazar günü gerçekleştirecek. Tüm köy halkı ve misafirlerin davetli olduğu etkinlik için Biga AVM önünden ücretsiz araçlar kalkacak. Hava koşullarının etkisiz olması bekleniyor.

Geleneksel Hıdırellez şenliklerinin, hava koşullarına rağmen farklı tarihlerde ve mekanlarda gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Muhabir: Bahar Karakurt