Haziran ayının başlangıcıyla Çanakkale'de yaz mevsimi etkisini iyice hissettirmeye başladı. Hava sıcaklıklarındaki belirgin artış dikkat çekti. Hafta sonunda sıcak havayı değerlendiren vatandaşlar, deniz sezonunu açarak serinlemek için gölgelik alanlara akın etti. Meteoroloji ise yeni hafta için sıcaklıkların birkaç derece düşeceğini açıkladı.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü, 5 Haziran Çarşamba ve 9 Haziran Pazar günlerini kapsayan 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. Bu rapora göre, Çanakkale’nin en yüksek sıcaklıklarını gören Bayramiç ilçesinde sıcaklıkların 37 dereceden 32 dereceye düşeceği öngörülüyor.

Çanakkale’de bugün Hava Nasıl? (14 Haziran 2024 Cuma) Çanakkale’de bugün Hava Nasıl? (14 Haziran 2024 Cuma)

Bugün (5 Haziran Çarşamba) Çanakkale genelinde en düşük sıcaklık 15 derece, en yüksek sıcaklık ise 37 derece olacak. Bayramiç’te sıcaklıklar 37 dereceye kadar çıkacak ve 6 Haziran Perşembe günü bu ilçede sıcaklık 33 dereceye inecek. Diğer ilçelerde de sıcaklıklar 30-35 derece civarında seyredecek. Kent merkezinde ise sıcaklık yine 32 derece olacak.

7 Haziran Cuma ve 8 Haziran Cumartesi günlerinde birkaç derecelik düşüş yaşanacak. 9 Haziran Pazar günü ise sıcaklık 30 dereceye kadar inecek. Meteorolojinin 3 Haziran Pazartesi günü yayınladığı yağmur tahmini ise yerini parçalı bulutlu bir havaya bıraktı. Hafta sonuna kadar Çanakkale genelinde yağmur beklenmiyor.

Muhabir: Bahar Karakurt