Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan önderliğinde, Kurban Bayramı öncesi hayvan hareketlerinin denetlenmesi amacıyla Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, 24 saat esaslı devam eden yol kontrollerini gerçekleştiriyor. Bu kapsamda, 1915 Çanakkale Köprüsü'ndeki Canlı Hayvan Kontrol Noktası da büyük önem taşıyor.

Veteriner Hekimlerin yönetiminde gerçekleştirilen denetimlerde, kurbanlık hayvan taşıyan araçlar titizlikle inceleniyor. Sağlık ve güvenlik standartlarına uygun olmayan araçlar uyarılıyor ve gerekli düzenlemelerin yapılması için bilgilendiriliyor.

İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, yapılan denetimlerle ilgili olarak, "Kurban Bayramı öncesi hayvan hareketlerini yakından takip ediyoruz ve gerekli denetimleri gerçekleştiriyoruz. Amacımız, vatandaşların sağlıklı ve güvenli bir şekilde kurban ibadetlerini yerine getirebilmelerini sağlamak" dedi

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların güvenliği ve hayvan refahının sağlanması için gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor.

Çanakkale'deki yangın nedeniyle girişlerin durdurulduğu Tarihi Alan'ın o hattı ziyarete açıldı Çanakkale'deki yangın nedeniyle girişlerin durdurulduğu Tarihi Alan'ın o hattı ziyarete açıldı

Muhabir: Firdevs Selin Yüksel