Biga Belediyesi, İlçenin geleceği için önemli bir adım daha attı ve mevcut hayvan barınağını yenileyerek Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'ni modernize etti. Yeni ameliyathane binası ve ameliyat sonrası bakım alanlarıyla donatılan merkez, Biga'nın sokak hayvanlarının sağlık ve refahını önemseyen bir yaklaşım sergiliyor.

Barış Manço'nun arabası müzede sergilenmek üzere Türkiye yolunda Barış Manço'nun arabası müzede sergilenmek üzere Türkiye yolunda

Biga Belediye Başkanı Alper Şen, projenin amacını "Sokak hayvanlarımızın yaşam kalitesini artırmak ve şehrimizin genel huzurunu sağlamak" olarak açıkladı. Yapılan iyileştirmelerle birlikte, hem hayvanların hem de Biga halkının daha güvenli ve huzurlu bir çevrede yaşaması hedefleniyor.

Belediye meclis üyesi ve veteriner hekim Pınar Karabıyık, son 40 günde 130 köpek ve 80 kedinin kısırlaştırılmasını gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu çalışmalarla sokak hayvanlarının popülasyonunu kontrol altına alarak, doğal yaşamlarında sağlıklı bir şekilde var olmalarını desteklemeyi amaçlıyorlar.

Başkan Şen, ileriye dönük hedeflerini de açıkladı: "Tahsisli bölgelerde sokak hayvanlarımız için doğal yaşam alanları oluşturarak, onların huzur içinde yaşamalarını sağlayacağız." Biga Belediyesi, bu projelerle sadece sokak hayvanlarının değil, tüm Bigalı vatandaşların daha mutlu bir yaşam sürebileceği bir şehir vizyonu için çalışmalarını sürdürüyor.

Biga Belediyesi'nin sokak hayvanları için gösterdiği özverili çabalar, hem hayvanseverler hem de genel halk tarafından büyük takdir topluyor.

Muhabir: Bahar Karakurt