Çanakkale İli Oda ve Borsaları Yönetim Kurulları Müşterek Toplantısı Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde yapıldı. Biga'dan Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan ve yönetimi ile Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl ve Genel Sekreter Mustafa Mutlu katıldılar. Şadan Doğan ve yönetimi, Çanakkale'nin ve Biga'nın geleceği için çok önemli gördükleri ve takibini yaptıkları yatırımları gündeme getirdi.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleşen toplantıya Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu başta olmak üzere çok sayıda oda ve borsa başkan ve yönetimi katıldı. Toplantının açılış konuşmasını ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu gerçekleştirdi.

Tüm Oda ve Borsa başkanları faaliyet alanlarındaki gelişmeler ve çalışmaları hakkında bilgi vererek birlikte çalışma adına ortak hareket etme konusunda hemfikir olduklarını beyan ettiler.

Toplantı sonrası açıklama yapan Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan; "Bizim için verimli bir toplantı oldu. Bigamız ve Çanakkalemiz için önemli gördüğümüz projelerimizi gündeme taşıdık. Bu yatırımlar ve çalışmalar yalnızca Bigamızın geleceği için değil, Çanakkalemizin geleceği için de çok önemli" ifadelerini kullandı.

Toplantıda gündeme gelen projelerin şu şekilde olduğu öğrenildi:
1. Biga Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Genişleme Sahası
2. Biga / Bozlar Köyü’nde kurulması planlanan Yat İmalatı İhtisas Serbest Bölgesi
3. Biga / Gümüşçay Beldesi’nde kurulması düşünülen Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi
4. Biga / Karabiga Beldesi’nde yapılması planlanan Konteyner Limanı
5. Biga / Karabiga Beldesi’nde yapılması planlanan Yat Limanı
6. ÇOMÜ -Biga’ya kurulması planlanan Veterinerlik Fakültesi ve Hayvan Hastanesi
7. Bandırma – Biga demiryolu bağlantısı
8. Biga mobilya kümesi ve Çanakkale Teknopark ile birlikte yapılması düşünülen Ur-Ge projesi
9. Biga MYO, Biga Mesleki Eğitim Merkezi ve Biga’da faaliyet gösteren diğer mesleki ve teknik eğitim liseleri ile yapılan iş garantili mesleki eğitim iş birliği protokolleri
10. Coğrafi işaret tescili alınan yöresel ürünler ve coğrafi işaret tescil çalışmaları devam eden Biga değerleri
11. Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı (Biga Fuarı) ve bu yıl 26-28 Nisan tarihlerinde Biga’da ilki yapılan Türkiye Ceviz ve Badem Fuarı
12. Biga’da kurulması çalışmaları devam eden 3 nolu Küçük Sanayi Sitesi
13. E-Ticaretin mevcut durumu ve artması için yapılan çalışmalar

MSB'den Çanakkale'deki orman yangınına ilişkin açıklama MSB'den Çanakkale'deki orman yangınına ilişkin açıklama

Çanakkale'de toplanıldı! Bandırma – Biga demiryolu bağlantısı olacak mı? Foto Galeri: Çanakkale'de toplanıldı! Bandırma – Biga demiryolu bağlantısı olacak mı?

Kaynak: Biga Ticaret ve Sanayi Odası