Haziran ayının başlangıcıyla Çanakkale’de yaz mevsimi etkisini iyice hissettirmeye başladı. Hava sıcaklıklarındaki belirgin artış dikkat çekti. Hafta sonunda sıcak havayı değerlendiren vatandaşlar deniz sezonunu açtı ve serinlemek için gölgelik alanlara akın etti. Meteoroloji ise yeni hafta için sıcaklıkların daha da yükseleceğini açıkladı.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü, 3 Haziran Pazartesi ve 7 Haziran Cuma günlerini kapsayan 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. Bu rapora göre Çanakkale’de sıcaklıkların belirgin bir şekilde artmaya devam edeceği öngörülüyor.

Çanakkale’de bugün Hava Nasıl? (24 Haziran 2024 Pazartesi) Çanakkale’de bugün Hava Nasıl? (24 Haziran 2024 Pazartesi)

Bugün (3 Haziran Pazartesi) Çanakkale genelinde en düşük sıcaklık 14 derece, en yüksek sıcaklık ise 38 derece olacak. Bayramiç’te sıcaklıklar 38 dereceye kadar çıkacak ve 4 Haziran Salı günü bu ilçede 40 dereceye ulaşacak. Diğer ilçelerde de sıcaklıklar 38 derece civarında seyredecek. Kent merkezinde ise sıcaklık yine 34 derece olacak. 5 Haziran Çarşamba ve 6 Haziran Perşembe günlerinde birkaç derecelik düşüş yaşanacak. 7 Haziran Cuma günü ise sıcaklık 31 dereceye kadar inecek. Aynı gün bazı ilçelerde sağanak yağış ihtimali de var. Ayvacık, Bayramiç ve Ezine ilçelerinde yağmur bekleniyor.

Çanakakle Yuksek Sicaklik

Muhabir: Bahar Karakurt