Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, yaz sezonunun gelmesiyle birlikte sahil bölgelerinde turizm hareketliliğinin arttığı bu dönemde, vatandaşların güvenli ve sağlıklı gıda tüketimini temin etmek amacıyla denetim çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Müdürlük yetkilileri, özellikle Geyikli beldesinde yapılan TAPDK ve hijyen denetimlerine katılarak, işletmelerdeki gıda güvenliği standartlarının gerektiği gibi uygulandığını kontrol ediyor.

4,3 büyüklüğünde deprem 4,3 büyüklüğünde deprem

Gıda Kontrol Görevlileri, restoranlar, kafeler, ve diğer gıda işletmelerinde hijyen kuralları, depolama koşulları, son kullanma tarihleri ve etiketleme gibi önemli unsurları detaylı bir şekilde inceliyor. 

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yaptığı açıklamada, "Denetimlerimizi yaz sezonunda da sıklaştırarak, vatandaşlarımızın ve turistlerin sağlıklı gıdaya ulaşabilmesi için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Gıda güvenliğini sağlamak, bizim öncelikli görevimizdir. Her türlü denetimde ve kontrollerde titizlikle hareket ederek, ilimizin turizm potansiyelini güçlendirmeye katkıda bulunmayı hedefliyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Bu denetimlerin, sadece şehir içinde değil, sahil bölgelerinde de devam edeceği vurgulanarak, halkın ve turistlerin her zaman güvenle tüketecekleri gıdalara erişim sağlamalarının amaçlandığı belirtildi.

Muhabir: Mehmet Özdeş