Meteorolojinin 2. Bölge Müdürlüğü, 27 Nisan Cumartesi ve 1 Mayıs Çarşamba günlerini kapsayan 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. Buna göre, Çanakkale’nin Biga, Çan ve Yenice ilçelerinde 4 günlük sağanak yağışlar bekleniyor.

Çanakkale ve ilçelerinde hava durumu

Çanakkale’de yarından itibaren, yani 28 Nisan Pazar günü, gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olmaya başlayacak. Kent merkezinde rüzgarlı hava bekleniyor.

Hava durumu tahminlerine göre, 28 Nisan Pazar günü Biga, Çan ve Yenice ilçelerinde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak. 29 Nisan Pazartesi günü ise Çanakkale genelinde rüzgarlı ve sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. Hava sıcaklığı en düşük 11, en yüksek 23 derece olacak.

30 Nisan Salı günü yağmurlu ve rüzgarlı bir hava bekleniyor. Kent merkezi ile Ayvacık, Bozcaada, Eceabat, Ezine, Gelibolu ve Gökçeada ilçelerinde rüzgarlı hava öngörülüyor.

Çanakkale’ye şehit ateşi düştü Çanakkale’ye şehit ateşi düştü

Yeni ayın ilk günü olan 1 Mayıs Çarşamba günü, Çanakkale merkezde sağanak yağışlı hava etkili olacak. Biga, Çan ve Yenice ilçelerinde de yağış beklenirken, diğer ilçelerde ise çok bulutlu bir hava hakim olacak.

Muhabir: Bahar Karakurt