Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde dekanlık görevi değişti. Mevcut Dekan Prof. Dr. Levent Dalyan'ın ÇOMÜ Rektör Yardımcısı olarak atanmasının ardından, Prof. Dr. Nazan Yelkikalan yeni Dekan olarak atandı.

Başkan Tanur'dan Bayram Uyarısı Başkan Tanur'dan Bayram Uyarısı

Ağaköy Yerleşkesi'nde düzenlenen devir teslim törenine ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Ereneoğlu, Biga Belediye Başkanı Alper Şen, Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl, ÇOMÜ Araştırma Planlama Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, ÇOMÜ Genel Sekreteri Oğuz Ünal, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Törende duygusal anlar yaşandı.

"ÜNİVERSİTEMİZİN LOKOMOTİF FAKÜLTESİ BİGA"

Törenin açılış konuşmasını yapan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Ereneoğlu, "Güzel bir gün bizim için. Üniversitemizin ilk 3 kurucu fakültelerinden biri olan Biga İİBF'de dekanlık devir teslim törenimizde birlikteyiz. Kentlerimizin talepleri, istekleri ve gelişme stratejilerine göre ilerlemesi gerekiyor yüksek öğretim kurumlarının. Özellikle Biga, başından beri üniversitemize destek oluyor. Bu dönemde de desteği artarak hissediyoruz. Özellikle Biga yerleşkemizde yeni fakülte ve programlar geliştireceğiz. Kampüsümüzün özellikle sosyal alanlarını geliştireceğiz. Bu konuda da sağolsun sanayici büyüklerimiz, genç iş adamlarımızın desteği söz konusu. Levent hocam dekanlık görevimizi yaptı. Dünden itibaren de üniversitemizin rektör yardımcılığı görevine atamasını yaptık. Burada edindiği bilgi ve tecrübeyi, üniversitenin 21 fakülte, 13 meslek yüksekokulu, 2 hastanesi ile büyük yapımız için zor bir görevi alacak. En iyisini yapmaya kararlıyız. Biga'da 25 senedir görev yapan, Biga'nın kabullendiği bir isim, Nazan hocamdan yana oldu idari tercihimiz. Biga'dan yana istişaremizi gerçekleştirdik. Bundan sonra bayrak Nazan hocamızda. Bu dönemde fakültemize ve üniversitemize desteklerin artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Her anlamda üniversitemizin lokomotif fakültelerinden biri Biga. Yapılandırma çalışmalarımız devam edecek. Tebrik ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Levent Dalyan ve Prof. Dr. Nazan Yelkikalan devir teslim işlemini gerçekleştirdi. Törenin sonunda her iki hoca da tebrikleri kabul etti.

Muhabir: Bahar Karakurt