Gümüşçay Belediye Başkanı Hasan Kırım, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kırım, mesajında işçi ve emekçilerin haklarını vurgulayarak, onların mücadelesini destekledi.

Kırım, mesajında şunları belirtti: "Sömürüye karşı verilen mücadelenin adıdır, 1 Mayıs. Alın teriyle ekmek mücadelesi veren işçilerimizin günüdür, 1 Mayıs. Sağlıksız koşullarda, iş güvencesi ve sendikal özgürlükleri olmadan, açlık sınırının altında ücretlerle çalışan emekçiler, her insanın temel hakkı olan onurlu bir yaşam için mücadele etmektedir."

Ayrıca, Gümüşçay'da ekonomik canlılığı artırmaya, istihdam olanaklarını geliştirmeye, emeğe değer kazandırmaya yönelik projelerle toplumsal refah düzeyini yükselteceklerini belirten Kırım, işçi ve emekçilerin gününü kutladı.

Çanakkale’de Yemek Atıkları Sokak Hayvanlarına Mama Oluyor! Çanakkale’de Yemek Atıkları Sokak Hayvanlarına Mama Oluyor!

Kırım’ın mesajı, “Kıymetli hemşehrilerim,
Alınteriyle, emeğiye Gümüşçay'ımıza hizmet eden mesai arkadaşlarım,
Emeğin en yüce değer olduğunu bilen tüm işçi kardeşlerim,

Sömürüye karşı verilen mücadelenin adıdır, 1 Mayıs. Alın teriyle ekmek mücadelesi veren işçilerimizin günüdür, 1 Mayıs. 

Sağlıksız koşullarda, iş güvencesi ve sendikal özgürlükleri olmadan, açlık sınırının altında ücretlerle çalışan emekçiler, her insanın temel hakkı olan onurlu bir yaşam için mücadele etmektedir.

İşçi ve emekçilerin haklarını korumak, çalışma koşullarını iyileştirmek, adaletli bir gelir dağılımı sağlamak için daha fazla mücadele etmek ve elimizi taşın altına koymak zorundayız. Birlik ve dayanışma içinde, emekçilerin yaşam standartlarını yükseltmek, insanca yaşamaları için gereken koşullarını sağlamak, siyaset üstü bir mücadele ile hepimizin ortak sorumluluğudur.

Gümüşçay'da ekonomik canlılığı artırmaya, istihdam olanaklarını geliştirmeye, emeğe değer kazandırmaya yönelik projelerimizle toplumsal refah düzeyini yükselteceğiz.

Alın teriyle, emeğiyle çok zor şartlar altında ekmeğini kazanan ve Gümüşçay’mızın, ülkemizin ekonomisine katkı sağlayan tüm emekçilerimizin ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.

Yaşasın 1 Mayıs!”

Muhabir: Mehmet Özdeş