Bigaspor altyapı hocası Kadri Arslan, sosyal medya hesabından yaptığı çarpıcı paylaşımla dikkatleri üzerine çekti. Arslan, futbol dünyasındaki ahlaki çöküntüye yönelik sert eleştirilerde bulundu. 

Paylaşımdan satır başları:

"Ahlak ne demek? 1. Bir insanın doğuştan getirdiği ya da sonradan kazandığı tutum ve davranışların tümü. 2. Kişide huy olarak bilinen nitelik iyi ve güzel olan nitelikler," diyerek başlayan Arslan, futbol ailesi içindeki "sahte filozofları" hedef aldı. 

Arslan, "Mevki ve makamları kullanıp bir meslektaşını ekmeğinden edip onun yerine geçmek ahlaksızlıktır. Küçük çocuklara büyük hayaller vaat etmek ve yerine getirmemek ahlaksızlık. Çocuklarına iyi bir gelecek sağlamak için çırpınan gariban ailelerinden para karşılığı eğitim vermek daha doğrusu verememek ahlaksızlıktır," ifadeleriyle sektördeki etik dışı davranışlara dikkat çekti.

Başkan Tanur'dan Bayram Uyarısı Başkan Tanur'dan Bayram Uyarısı

Son olarak, "Hayal satmayın çakma filozoflar, tehdit edilecek son kişi benimdir," diyerek sözlerini tamamlayan Arslan, cesur açıklamalarıyla gündeme damgasını vurdu. 

Bu sert çıkışın ardından, futbol camiasında neler yaşanacağı merak konusu.

Kadri Arslan’ın paylaşımı;

“Ahlak ne demek 
1.Bir insanın doğuştan getirdiği ya da sonradan kazandığı tutum ve davranışların tümü. 
2. Kişide huy olarak bilinen nitelik iyi ve güzel olan nitelikler futbol ailesi içindeki sahte filozoflar ahlakı oturmamış kişilere iki kelime de benim sözüm var. Mevki ve makamları kullanıp bir meslektaşını ekmeğinden edip onun yerine geçmek ahlaksızlıktır. Küçük çocuklara Büyük hayaller vaat etmek ve yerine getirmemek ahlaksızlık. Çocuklarına iyi bir gelecek sağlamak için çırpınan gariban ailelerinden para karşılığı eğitim vermek daha doğrusu verememek ahlaksızlıktır. 
Hayal satmayın çakma filozoflar tehdit edilecek son kişi benimdir.”

Muhabir: Mehmet Özdeş