Üniversite yolculuğunda binlerce öğrenci için en önemli sınav bugün yapılacak. YKS’ye Biga’dan 2.520 öğrenci girecek.

Çanakkale'de 35 hakim ve savcının görev yeri değişti? Biga’da ise… Çanakkale'de 35 hakim ve savcının görev yeri değişti? Biga’da ise…

YKS için artık geri sayım başladı, milyonlarca öğrenci hafta sonu sınava girecek. 8 Haziran’da YKS’nin TYT oturumu, 9 Haziran’da AYT ve YDT oturumları gerçekleştirilecek. Temel Yeterlilik Testi (TYT) 8 Haziran günü saat 10.15’de başlayacak. 9 Haziran günü ise saat 10.15’de Alan Yeterlilik Testi (AYT), saat 15.45’de ise Yabancı Dil Testi (YDT) yapılacak. Biga’da ise sınava 9 binada toplam 2.520  öğrenci girecek. 

Adaylar, sınav başlama saatinden 1 saat 15 dakika önce TYT-AYT oturumları için saat 09.00’da, YDT oturumu için saat 14.30’da sınav binalarına alınmaya başlanacak.  Sınav binası giriş kapıları TYT-AYT oturumları için saat 10.00 bitiminde, YDT oturumu için saat 15.30 bitiminde kapatılacak ve daha sonra gelen aday her ne sebeple olursa olsun sınav binasına alınmayacak.

Belirtilen süre içinde sınav binasına gelmiş ancak yığılmadan dolayı sırada bekleyen, henüz güvenlik kontrolünden geçmemiş adaylar var ise bu adayları güvenlik kontrolü için bina içine alınacak ve bina kapısı kapatılacak.

Muhabir: Bahar Karakurt