Ankara ve Diğer İllerde Bayram Namazı Sevinci

Ankara

Başkent Ankara'da, Kurban Bayramını Hacı Bayram Veli Camisi ve Kocatepe Camisi'nde kıldı. Sabahın erken saatlerinde camilere gelen Ankaralılar, çocuklarıyla birlikte saf tuttu. Namaz ve hutbeden sonra yapılan duanın ertesi günü bayramlaştı ve cami avlularında tatlı olarak dağıtıldı. Bayram hutbesinde, kurbanların eziyet edilmeden kesilmesi ve çevre temizliğinin uyarılması yapıldı. Ayrıca Filistin'de can kayıpları ve saldırı altında Müslümanlar için de dualar edildi.

adana

Adana'da çok sayıda vatandaş, sabahın erken saatlerinde Seyhan Nehri kıyısındaki Sabancı Merkez Camisi'nde toplandı. Cami içinde ve avlusunda saf tutan müminler, dinledikleri vaazın ardından bayram namazını kıldı. Namazın ardından bayramlaşıp bir süre sohbet etti.

Mersin

Çanakkale’de Yangın: Rüzgarın etkisiyle hızla ilerliyor! Çanakkale’de Yangın: Rüzgarın etkisiyle hızla ilerliyor!

Mersin'de, merkez Toroslar ilçesindeki Hz. Hamza Camisi'nde bayram namazını kıldı. Vaazda birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verildi. Namazın ardından dua ederek bayramlaştı.

Hatay

Hatay'da Kurban Bayramı namazı, merkez Antakya ilçesindeki Sarımiye Camisi'nde kılındı. Vaazın ertesi şehitler ve ölen yakınları için dualar etti. Hatay Valisi Mustafa Masatlı, ibadetin ardından bayramlaştı ve çocukların oyuncaklarını hediye etti. İskenderun ilçesinde ise bayram namazını Nihal Atakaş Camisi'nde kıldı.

Osmaniye

Osmaniye'de erken önleyici camilere giden, Fakıuşağı Mahallesi'ndeki Nuri Çomu Camisi'ni doldurdu. Namaz ve hutbenin ardından cami avlusunda bayramlaştı.

GAZİANTEP

Gaziantep'te, sabahın erken saatlerinde Ulu Camii'ye geldi. Cami içinde ve avlusunda saf tutan, vaazın ardından bayram namazını kıldı. Namazın ardından bayramlaşıp sohbet etti.

Şanlıurfa

"Peygamberler şehri" olarak da sunulan Şanlıurfa'da, kişinin bayram namazı için tarihi Balıklıgöl yerleşkesindeki camileri tercih etti. Camide yer bulamayanlar ise avluda namaz kıldı.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş'ta Abdulhamithan Camisi başta olmak üzere kentteki diğer camiler sabahın ilk dakikalarından itibaren doldu. Namaz ve hutbenin ardından bayramlaştı ve çeşitli ikramlar dağıtıldı.

Malatya

Malatya'nın Battalgazi ilçesindeki Kernek Karagözlüler Camisi'nde bayram namazı için gelen vatandaşlar camiye sığmadı. Vali Vekili Reşit Özer Özdemir ve diğer resmi, namazın ardından bayramlaştı. Büyükşehir Belediyesi ise evliya çorba ikram etti.

Adıyaman

Adıyaman'da Emir Sultan Camisi'ne gelen, hutbe ve vaazların ardından namazlarını kıldı. Namazın ardından dualar bayramlaştı. Cami çıkışında ise çeşitli ikramlar dağıtıldı.

Kilis

Kilis'te de vatandaşları Kurban Bayramı için camilere akın etti. Namazın ardından dua eden ve bayramlaşan kişinin, cami avlusunda bir araya geldi.

Kaynak: ANADOLU AJANSI