Sahipsiz hayvanlara yönelik kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi Sahipsiz hayvanlara yönelik kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde, U18 Genç Erkek Basketbol Milli Takımı, Çanakkale Güzelyalı Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi’nde yoğun bir hazırlık sürecine girdi. Takım, 14 Haziran’da başladığı kampta, 27 Temmuz - 4 Ağustos tarihleri arasında Finlandiya’da düzenlenecek U18 Avrupa Şampiyonası’na odaklandı.

Hazırlıklar kapsamında, 27 Haziran'da Slovenya Genç Erkek Basketbol Takımı ile yapılan karşılaşmalar önemli bir test oldu. Türkiye ile Slovenya arasındaki hazırlık maçları, 28-29 Haziran tarihlerinde Çanakkale Güzelyalı Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleşti ve milli takımımız bu maçlardan galip ayrılarak moral depoladı.

Güzelyalı Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi, uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapma başarısını sürdürüyor. Türkiye U18 Erkekler Basketbol Milli Takımı, bu merkezdeki çalışmalarını sürdürerek Avrupa Şampiyonası'na en iyi şekilde hazırlanıyor. Milli takımımız, son olarak Slovenya’yı 72-65 mağlup ederek turnuva öncesi önemli bir başarı elde etti.

Muhabir: Mehmet Özdeş