Maçın kritik anlarından biri, rakip takımın attığı ikinci golde yaşandı. Adaspor oyuncusunun aldığı darbeye rağmen hakem devam kararı vererek golü onayladı. Bu karar, Adaspor cephesinden büyük bir tepkiyle karşılandı.

İkinci yarıda yaşanan bir diğer tartışmalı an ise, Adaspor'un net geçen bir topu gol olarak sayılmadığında gerçekleşti. Hakemin devam kararı vermesi, Adaspor'un beraberlik golü umutlarını suya düşürdü.

Adaspor'un teknik ekibi ve taraftarları, hakemin maç boyunca Adaspor aleyhine verdiği kararları sert bir dille eleştiriyor. Özellikle, rakip takımın oyuncusunun uyarılmasına rağmen devam eden oyun sırasında Adaspor'un oyuncusuna ikinci sarı kartı göstererek takımı eksik bırakması, büyük bir haksızlık olarak değerlendiriliyor.

Süper Lig'de son hafta maçlarının programı açıklandı! Süper Lig'de son hafta maçlarının programı açıklandı!

Adaspor kulübü tarafından yapılan açıklamada, “Maalesef bu kez olmadı. Bazen rakibi değil hakemi de yenmek gerekiyor. U-13 yarı final maçımızı 2-1 kaybettik. İkinci golde oyuncumuzun ayağına aldığı darbeye hakem devam diyerek golü verdi. İkinci yarı skor 2-1 iken net çizgiyi geçen topunuzu hakem devam ettirerek golümüzü vermedi. Rakip düdükten sonra topa vuruyor uyarı ile geçiştiren hakem aynı olayda oyuncumuzu ikinci sarıdan atarak bizi eksik bırakıyor. Taktir haklarını hep Çanakkale fenerspordan yana kullanması zaten beklediğimiz bir sonuçtu. Adasporun sahadaki rakibi her zaman hakemler olmuştur. Bütün oyuncularımızın ayağına sağlık.” İfadeleri kullanıldı.

Muhabir: Burcu Uçmaz