KPSS Alan Bilgisi üçüncü oturumu başladı... KPSS Alan Bilgisi üçüncü oturumu başladı...

Biga Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, uluslararası alanda önemli bir başarıya imza attı. Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Erasmus Plus programından aldıkları hibe desteği ile Yunanistan’ın Patras şehrinde gerçekleştirilen proje hareketliliğinde yer aldılar.

Okul Müdürü Nermin Kunt yaptığı açıklamada, "Öğrenci ve personel hareketliliği projesi kapsamında, okulumuzdan görevli öğrenci ve İngilizce öğretmenimiz Firdevs Dokuyucu'nun liderliğindeki ekip, 23-29 Haziran 2024 tarihleri arasında 1st Vocational School of Patras’ta İspanyol öğrenci gruplarıyla bir araya gelerek ortak çalışmalar yaptı. Bu etkinlikler, dijital becerilerin geliştirilmesi, istihdam olanaklarının artırılması, sosyal, kültürel ve yabancı dil farkındalığının sağlanması amacıyla büyük önem taşıdı" dedi.

Proje kapsamında Yunanistan’ın farklı şehirlerinde düzenlenen kültürel etkinliklerle öğrencilerimizin uluslararası deneyimlerini zenginleştirdiklerini belirten Kunt, bu tür projelerin gençlerimizin kişisel ve akademik gelişimine önemli katkılar sağladığını vurguladı.

Biga Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erasmus Plus programı sayesinde uluslararası alanda adını bir kez daha duyururken, öğrenci ve öğretmenlerini kültürel çeşitlilik ve yeni teknolojik yaklaşımlarla buluşturarak onların vizyonunu genişletmeye devam ediyor.

Muhabir: Gökçe Akkoç