Dünya Süt Günü programına; Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkaslan, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü Mutlu Önder, ilgili kurumların şube müdürleri ile personeli, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkaslan tarafından bir konuşma gerçekleştirildi. Türkaslan, süt ve süt ürünlerinin sağlıklı beslenme açısından önemine değinerek, bu tür etkinliklerin toplumsal bilinçlenmeye katkı sağladığını vurguladı.

Çanakkale Valiliği’nden Hasat Saatlerine Kısıtlama Kararı! Çanakkale Valiliği’nden Hasat Saatlerine Kısıtlama Kararı!

Konuşmanın ardından Mustafa Kemal İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan dans ve folklor gösterileri izlendi. Renkli ve coşkulu anlara sahne olan gösteriler, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Programın devamında, Dünya Süt Günü münasebetiyle düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ödülleri Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkaslan ve ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal verdi.

Vali İlhami Aktaş, ödül töreninde yaptığı konuşmada, süt ve süt ürünlerinin tüketiminin sağlık açısından taşıdığı önemi vurguladı. “Bu anlamlı programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Dünya Süt Günü’nüzü kutluyorum,” dedi.

Ödül töreninin ardından Vali Aktaş, öğrencilere okul bahçesinde süt, kefir ve dondurma dağıttı. Öğrenciler, süt ürünlerini büyük bir keyifle tüketirken, etkinlik boyunca neşeli anlar yaşandı.

Dünya Süt Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlik, fotoğraf çekimiyle sona erdi. Programın sonunda Vali İlhami Aktaş, etkinliğe katılan tüm öğrencilere ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, sağlıklı beslenme konusunda bilinçlenmenin önemine bir kez daha dikkat çekti.

Kaynak: http://www.canakkale.gov.tr/