Biga'nın Lavanta Bahçesi: Doğanın Renkli Şöleni Biga'nın Lavanta Bahçesi: Doğanın Renkli Şöleni

Çanakkale'de 28 Mayıs 2024 Salı günü çeşitli ilçelerde planlı elektrik kesintileri yaşanacak. Çan, Gökçeada ve Merkez ilçelerini kapsayan kesintiler, bakım ve deplase çalışmaları nedeniyle belirli mahallelerde gerçekleştirilecek. 

Elektrik dağıtım şirketi, vatandaşların kesintilerden etkilenmemesi için gerekli önlemleri almalarını ve hazırlıklı olmalarını istedi. Detaylar haberimizde.

Çan İlçesi

Çan ilçesinde 28 Mayıs Salı günü sabah 09:30 ile akşam 17:30 saatleri arasında toplam 8 saat sürecek bir elektrik kesintisi yaşanacaktır. Kesintiden etkilenecek mahalleler şunlardır: Eskiyayla, Ozancık, Zeybekçayır ve Kızılelma. Bu kesintinin nedeni ENH bakım çalışmalarıdır.

Aynı gün ve aynı ilçede, sabah 09:00 ile akşam 17:00 saatleri arasında, İlyasağaçiftliği Mahallesi’nde de elektrik kesintisi olacaktır. Bu kesintinin nedeni ise AG direk deplase çalışmalarıdır.

Gökçeada İlçesi

Gökçeada ilçesinde 28 Mayıs Salı günü sabah 09:00 ile akşam 16:00 saatleri arasında toplam 7 saat sürecek bir elektrik kesintisi yaşanacaktır. Kesintiden etkilenecek mahalle Kuzulimanı’dır. Bu kesintinin nedeni SDK deplase çalışmalarıdır.

Merkez İlçesi

Çanakkale Merkez ilçesinde 28 Mayıs Salı günü sabah 09:00 ile 10:00 saatleri arasında 1 saat sürecek bir elektrik kesintisi yaşanacaktır. Kesintiden etkilenecek mahalleler ise Hamidiye Mahallesi'nde bulunan Ensar, 18 Mart, Fatih, Oğuz Kağan, Karadeniz ve Uğur Mumcu sokaklarıdır. Bu kesintinin nedeni bina bakım çalışmalarıdır.

Kaynak: Haber Merkezi