Biga'nın doğa tutkunu mantar avcısı Kamuran Arslan, son yılların en bol kazayağı mantarı sezonunu yaşamak için Meşe Ormanlarına doğru yol aldı. Yağmur sonrası oluşan ıslak zeminde, yaklaşık 20 senelik meşe ormanlarında dostlarıyla birlikte keşfe çıkan Arslan, 240 rakımlı alanda şaşırtıcı derecede bol miktarda kazayağı mantarı bulduklarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Arslan, "Yağmur sonrası güzel bir günde, yaklaşık 20 senelik bir Meşe Ormanı'nda (Altı biraz açıklık ve temiz olması önemli) 240 rakımda ıslak zeminde kazayağı mantarı bulmaya çıktık ve çok güzel mantarlar bulduk. Geçen sezon bizi bolluğu ile şaşırtan meramız, bu sezon da cömertliğini bizden esirgemeyecek gibi duruyor. Şükürler olsun." ifadeleriyle keşfin heyecanını dile getirdi.

Mantar avcısı Arslan, buldukları mantarları doğal yaşamı koruyarak ve dikkatlice topladıklarını belirterek, doğaya ve diğer canlılara zarar vermeden bu lezzetli ve besleyici mantarları paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Çanakkale'de 20 Mayıs’ta elektrikler kesilecek! 7 ilçe etkilenecek! Çanakkale'de 20 Mayıs’ta elektrikler kesilecek! 7 ilçe etkilenecek!

Meşe ormanlarının sunduğu zenginlikleri keşfetmek için doğa severlerin ilgisini çeken bu tür etkinlikler, doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenler için önemli bir alternatif olmaya devam ediyor.

Biga’da yağmur sonrası doğa yürüyüşü, bol mantarla taçlandı Foto Galeri: Biga’da yağmur sonrası doğa yürüyüşü, bol mantarla taçlandı

Editör: Bahar Karakurt