Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hayvanseverlerden başıboş köpekleri sahiplenme kampanyamıza destek bekliyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hayvanseverlerden başıboş köpekleri sahiplenme kampanyamıza destek bekliyoruz

Ezine ilçesi civarındaki orman yangını söndürme çalışmalarını yerinde inceleyen Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci'den çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Aktaş, yangınla mücadeledeki son durumu ve yapılan çalışmaları yakından takip etti.

Vali İlhami Aktaş, son yıllarda orman yangınlarının çıkmasının başlıca nedenleri arasında anız yakma, bağ ve bahçe temizliği için ateş yakma, sigara izmariti, çöplerin ateşe verilmesi, ihmal ve dikkatsizlik olduğunu belirtti. Bu nedenlerle vatandaşların yangına sebebiyet verebilecek davranışlardan kaçınmasının büyük önem taşıdığını vurguladı.

Vali Aktaş, vatandaşların orman yangınlarına karşı dikkatli olması gerektiğini belirterek, herhangi bir orman yangını fark edilmesi durumunda derhal 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarda bulunulması gerektiğini söyledi. Bu uyarının dikkate alınmasının, ormanların korunması açısından hayati önem taşıdığını ifade etti.

Kaynak: http://www.canakkale.gov.tr/