Çanakkale İl Özel İdaresi, Bayramiç ilçesi Işıkeli kapalı sistem sulama tesisi yapım işini başarıyla tamamladı. Proje kapsamında, toplam 2240 metre uzunluğunda çeşitli çaplarda borular döşenerek 460 dekarlık alan kapalı sistemle sulanabilir hale getirildi.

Bu önemli proje, bölge tarımının verimliliğini artırmayı ve su kaynaklarının daha verimli kullanılmasını amaçlıyor. Kapalı sistem sulama sayesinde, su kayıplarının minimize edilmesi ve tarımsal sulamada daha etkin bir kullanım sağlanması hedefleniyor. Ayrıca, bu tür projelerle çiftçilerin suya erişimlerinin kolaylaştırılması ve tarımsal üretimde sürdürülebilirliğin desteklenmesi de sağlanmış oluyor.

Çanakkale'de yerli ve milli tohumlardan üretilen arpalar hasat edildi Çanakkale'de yerli ve milli tohumlardan üretilen arpalar hasat edildi

Çanakkale İl Özel İdaresi yetkilileri, projenin tamamlanmasıyla birlikte Bayramiç ilçesindeki çiftçilerin modern sulama yöntemlerinden faydalanarak daha yüksek verim elde edebileceklerini belirtti. Projenin, bölge ekonomisine de önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

Bayramiç ilçesi Işıkeli kapalı sistem sulama tesisi (4. kısım) yapım işinin başarıyla tamamlanması, tarım sektöründe sürdürülebilir ve verimli sulama tekniklerinin önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Muhabir: Burcu Uçmaz